İngilizce Dersleri
Bu Proje Satılıktır. İletişim : info@onlinereklam.com
BEGINNER
ELEMENTARY
  •  
INTERMEDIATE
  •  
UPPER INTERMEDIATE
  •  
Ders Konuları

Prepositions/İlgeçler/Edatlar

Yerine göre zaman veya yer bildiren kısa sözcüklere İngilizce dilbilgisinde "preposition" deriz.  Türkçe de zaman ilgeçleri , yer ilgeçleri veya zaman edatları , yer edatları şeklinde de söyleyebiliriz.  "to, in, on, at" en sık kullanılanlarıdır. Bu sözcükler çok önemlidirler, çünkü bunlar olmadan cümlenin manası kaybolacaktır. Doğru yerde, doğru preposition sözcüğünü kullanmalıyız.

 

 

Bu kısa sözcükler, kullanıldıkları yere göre farklı manalara gelir. GenellikleTürkçedeki ismin halleri ne benzer, bazen de "içinde, üstünde" gibi anlamlara gelirler. Şimdi en sık kullanılanları, farklı kullanım yerleri ile beraber tanıyacağız.

Son Gelen Soru

içinde üzerinrinde yanında The cat is between the car and the house(kedi araba ile ev arasındadır) The cat isn t between the car and the house(kedi araba ile eve arasında değildir) Olumlu hal "is"...olumsuzu" isn't"(çoğulsa are, olumsuzda aren t) The cat is in front of the house(kedi evin önündedir) The cat is behind the house(kedi evin arkasındadır) The cat is on the corner of the street(kedi caddenin köşesindedir) The cat is under the table(kedi masanın altındadır) The cat is next to the house(kedi evin... Cevabı ve devamı için tıklayın >>