İngilizce Dersleri
Bu Proje Satılıktır. İletişim : info@onlinereklam.com
BEGINNER
ELEMENTARY
  •  
INTERMEDIATE
  •  
UPPER INTERMEDIATE
  •  

Nim Oyunu

azrylmz
Azrylmz
11 Yıl önce
Merhaba arkadaşlar.

Ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. Nim oyunu ile iligli bir ödev yetiştirmem gerekiyor. Fakat bu konu ile ilgili tüm kaynaklar İngilizce. Türkçe olarak baktığım kaynaklar ne yazıkki anlaşılabilir değil. Bu yüzden artık Türkçe kaynakları bıraktım.

Şimdi internette bulduğum ingilizce kaynaklar ile ilgili yardım almam lazım. Bana Nim oyunu ile ilgili türkçeye çevrilmiş kaynak verebilirseniz çok müteşekkir olacağım.

Örnek bir kaynak gönderiyorum. Buradan Türkçe'ye çevirerek yardım edebilirsiniz belki: http://en.wikipedia.org/wiki/Nim
elifkarayilanoglu
Elif elif / Editör
11 Yıl önce
Nim Almanca kökenli bir kelimeden geliyor.Almancada "nehmen"ingilizcedeki "take "karşılığına gelen bizim Türkçe de almak/alıp götürmek manasına geliyor..Çok eskiden beri 2 oyuncuyla oynanan bir oyun.İlk çıkış yerinin Çin olduğu söylense de tam olarak hangi ülke menşeyli olduğu bilinmiyor.Avrupa da 16.yy da oynanmaya başlanmış..İsimlendirilmesi yani bugünkü adını alışı 1901 yılında charkes Bouten tarafından yapılmış.Oyunda çeşitli objeler(oyun taşları)bulunuyor.Sırayla herbir oyuncu bir taş alıp çıkarıyor.Misere oyunu denen tipte son kalan taşı almak durumunda olan oyuncu kaybediyor.Normal oyunda ise son hamleyi yapan kişi kazanıyor(Anlaşıldığına göre 2 şekilde oynanıyor)Ama misere için telif gerekebiliyor..1952 yılında bilgisayar oyunu şeklinde 50 pauntluk makine karşısında oynayan insan olarak ilkkez oynanmış..
www.ingilizcedersleri.com Soru / Cevap platformuna 2 dk. ayırarak üye olun. Üye olmak için tıklayın.
> Üye Olun <
Zaten üye iseniz hemen yukarıdan giriş yapabilirsiniz. ya da tıklayın
 
Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Onnline Reklam Sanayi Ticaret Limited Şirketi 2010 - 2023 ®