İngilizce Dersleri
Bu Proje Satılıktır. İletişim : info@onlinereklam.com
BEGINNER
ELEMENTARY
  •  
INTERMEDIATE
  •  
UPPER INTERMEDIATE
  •  
Ders Konuları

UÇAK ANONSLARI

UÇAK ANONSLARI

 

Birçoğumuzun yurt içinde, kimimizin ise yurt dışına çıkışlarda tercih ettiği uçak ile seyahat sırasında karşılaştığımız anonsları, uyarıları bu konu içerisinde inceleyeceğiz. Aşağıda duyabileceğiniz anons örneklerine bir bakalım.

**İstanbul’dan Münih’e gidecek olan yolcuların dikkatine, uçağınız havalanmak üzeredir.  To the attention of the passengers who will travel from Istanbul to Munich, your plane is about to take off.

**Bayanlar baylar, lütfen önünüzdeki koltukların ceplerinde bulunan güvenlik kartı ile birlikte takip ediniz.  Ladies and gentlemen, please follow along with the safety card located in the seat pocket in front of you.

**Lütfen emniyet kemerinizin güvenli olarak bağlandığından emin olunuz.  Please make sure you seatbelt is securely fastened.

**Emniyet kemerinizi bağlamak için metal tokayı yuvaya oturtunuz.  To fasten your seatbelt, insert the loose metal buckle into the holder.

**Uçağımızda 6 adet acil çıkış kapısı bulunmaktadır. Bunlardan 2 tanesi ön tarafta, 2 tanesi arka tarafta ve 2 tanesi de kanatların üzerindedir.  There are 6 emergency exits on this plane. 2 of them are in the front, 2 of them are in the back, and 2 of them are over the wings.

**Eğer kabin basıncında bir düşüş yaşanırsa, sarı oksijen maskeleri üst tarafınızda bulunan tavan kompartımanından açılacaktır.  In case there is a loss in cabin pressure, yellow oxygen masks will deploy from the ceiling compartment located above you.

**Krounmak için maskeyi kendinize doğru çekin, maskenin lastiğini başınızın arkasına geçirin ve burnunuzu ve ağzınıza oturacak şekilde sıkın.  To secure, pull the mask towards you, secure the elastic strap to your head, and fasten it so it covers your mouth and nose.

**Dikkatiniz için teşekkürler, iyi bir uçuş dileriz.  Thank you for your attention, and we wish you a good flight.