İngilizce Dersleri
Bu Proje Satılıktır. İletişim : info@onlinereklam.com
BEGINNER
ELEMENTARY
  •  
INTERMEDIATE
  •  
UPPER INTERMEDIATE
  •  

türkçe çeviri

tuce
Tuce
12 Yıl önce
Hikayeyi türkçeye çevirirmisiniz
onurer98
Onurer98
12 Yıl önce
yalnız ve yoksul bir kadın vardır. O bir kız çocuğu istiyor. O her zaman Allah'a dua eder.
komşuları biri bu kadın için üzücü hissediyor. Ona sihirli bir barleycom verir. O bir çiçek saksı içinde ekmek için onu istiyor.

Ve diyor ki:

_ Yani, bir çocuk sahibi olacak. Kadın bu inanmıyor. Ancak, o bunu denemeye karar verir. O çiçek tencerede barleycom sows. Bir ay geçer. Çok güzel bir çiçek çiçek-pot açılır. Kadın eğilir ve onu öper. O şaşkınlıkla bakar. Birisi çiçek var.

Bir başparmak gibi az bir küçük kız. Kadın şaşırır ama mutlu. O kız gibi bir başparmak kadar az ise bir kızı now.Even vardır. Yanı sıra, kız çok güzel. O bir peri gibi görünüyor.
Kadın Kısaca onu bir cradIe yapar. Yatağın menekşe yaprağı. Onu yorgan gül bir yaprak. Anne ve kızı mutlu yaşayacağız. Bir gün evlerine bir kurbağa eomes. Bu, başparmak kız görür Ve aleaf onun ehild.it bağları onunla arkadaş olmak için onu kaçırır. Thumb kız kulaklı olduğunu. Diye eontinuously ağlar. balık Tüm onun için acıma hissediyorum. Onlar yaprak sapı kemirmek. Su le af sürükleniyor. Bir eoekehafer görüyor.

yaprak kız çok güzel. o Ancak, kendi yuvasına başparmak kız alır, diğer böcekler onu sevmiyorum. Onların yuva onu yapmayız, Bir ağacın altında başparmak kız bırakın. ormanda yalnız O şebeke, Uzun zaman geçer ve sonbahar geliyor. Thumb kız soğuk hissetmeye başlar.
O bir sığınak arar. Sonunda o bir delik bulur. Bu bir alan fare evidir. Tarla faresi de onu görür. gıda hizmet ve onun için oda yapar. Bir gün, fare diyor ki:

- Bizim komşu köstebek bizi ziyaret edecek! O çok zengin. iyi Yasası onu. onun için şarkı söyle. Sonunda, erkek geliyor. Thumb kız ona iyi davranır. Ona için şarkı söylüyor. Köstebek çok başparmak kız seviyor.

diye ayrılıyor, o tarla faresi için şöyle diyor:

- Onu evlenmek istiyorum!

o benim teklifi kabul ederse, biz yazın evlenmek olabilir. Tarla faresi başparmak kız bu teklifi söyler ve bunu kabul etmek ister. Thumb kız arkadaşı üzmek etmemek için bu teklifi kabul eder. Tarla faresi hemen hazırlıklara başlar.

Bir gün, köstebek onları ziyaret eder. Ve diyor ki:

- Sana benim evim göstermek istiyorum! Onlar tamamen yola çıktı.

Bir dar ve karanlık tünelin içinde yürüyün. Onlar tünelde aynı yere mi kuş bir vücut bakın.

Köstebek sinirlenir ve der ki:

- Bu kırlangıçlar garip yaratıklar! Onlar yazın şarkılar ..

Ama kış gelince ölür. Bu başparmak kıza herşeyi anlatır. kırlangıç ​​sonbaharda kendi arkadaşları ile uzak ülkelere uçar. Bir gün, kendi arkadaşları ile birlikte tekrar uçar. Ancak kanat bir tel karışık olduğunu. Onun arkadaş uçup. o yaralı. onu uçamaz. bir soluk düşüyor. Hava çok soğuk. bu konuda donma etmektir. başparmak gir eğer! , Değişmeden öleceğini yardım etmedi.

Başparmak kız dikkat çekmek için vaat ediyor. Diyor:

- I yaz kadar dikkat çekmek için gidiyorum!

Eğer dışarı çıkmak eğer ölebilir. Kırlangıç ​​bu teklifi kabul eder. Daha sonra, bu başparmak kızın hikayesini dinler. Onun hikayesi de trajik. mol ile evlilik onun için ölümü demektir. Nasıl hep karanlıkta Liye olabilir? O bir güneş ve gökyüzünü görmek istiyor.

O ağaçlar ve akış-ers bakmak sahiptir. Bu toprak altında bütün bu yapmak mümkün değildir. O mutsuz. Diye bağırır.
Kırlangıç ​​der ki: - Merak etmeyin! Yaz gelince biz bir yolunu bulur. Başparmak kız kış boyunca yutma sonrası görünüyor. Onu besler. Onlar gizlice konuşmalar yapmak. Tarla faresi çeyiz hazırlar. o çok güzel bir kız evlenecek olması nedeniyle köstebek heyecanlı. Nihayet, bahar geliyor. o uçup yutmak için zamanı. Ama onun iyi kalpli arkadaşı terk edemez.

diyor:

- Benimle gelmek ister misin? seni alalım.

Eğer ağaçlar, çiçekler ve skyagain göreceğiz. Thumb kız bu teklifi kabul eder. O swallowand üst sıkıca tutar tırmanıyor. Onlar hale ve sinek dışına gitmek. 'Çok uçmak için güzel. Onlar bahçede bir çiçek altındaki başparmak kız yaprakları yutmak doğru evine yutmak varıyoruz. O çiçek elimbes. Aniden haykırıyor. Gözlerini inanamıyorum.
She etrafa bakıyor flowe kendini gibi az bir adam görür. Birisi her çiçek var.

önünde adam: er diyor ki:

_ Hoşgeldiniz, başparmak kız. i çiçek ülkenin kralıyım. Eğer bizimle birlikte burada Liye olabilir. Eğer kraliçe olabilir.
bana diyelim "çiçek peri." Thumb kız şimdi çiçek peri. O çiçek ülkede mutlu. O gökyüzü ve güneş bakar. Ve çiçekler srnells. O günah gs şarkıları. Hayat artık onun için çok güzel.
www.ingilizcedersleri.com Soru / Cevap platformuna 2 dk. ayırarak üye olun. Üye olmak için tıklayın.
> Üye Olun <
Zaten üye iseniz hemen yukarıdan giriş yapabilirsiniz. ya da tıklayın
 
Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Onnline Reklam Sanayi Ticaret Limited Şirketi 2010 - 2023 ®